Re: Obec Mezno projekt biomasa

Datum: 06.02.2017 | Vložil: Kája

O samotné obci Mezno jsem se již osobně také zmínil ve svém povídání a opravdu bychom tuhle obec měli na několik let v hodnocení ponechat aby šla vlastní cestou. Vycházejí z jiných čísel mají zcela jiné podmínky a hlavně provoz neprošel přes hranici pěti let kdy končí jakási garance státu a cena za GJ nesmí být vyžší než je. i toto je jeden z podvodů těchto dotací. v podstatě není možné najít obec která má centrální topení má za sebou nějakou byť krátkou historií a má zveřejněné nějaké údaje. všichni v době kdy byla spuštěna kotelna přestali o věcech informovat. osobně si myslím a jsem přesvědčen že je správné se zabývat tím jak topit je správné v rámci možnosti pomoci občanům ale lze to i jinak. je to možné bez těchto megalomanstských projektů, které jsou v samé podstatě odsouzeny k neúspěchu. navíc obe Mezno byla a je první kdo tohle v okolí má a každý další podobný zdroj tepla komplikuje a nebo může zkomlikovat i jejich provoz. včera jsem uvedl že pokud by obec spotřebovala veškerou hmotu která v lese naroste i tak by spotřebu pokryla jen z nějakých 40% a kdyby spotřebovávala jen dřevo vhodné na štěpku a zdravé by chtěla prodat jak by tomu mělo být pak to pokryje potřebu štěpky jen z 20% a to je ubohé. nejen dovížet štěpku je pak nákladné ale podobnou kotelnou se následně prodraží dřevo všem v okolí jednoduše nebude.

Přidat nový příspěvek