Plná verze filmu - Je s námi konec ? - ( český dabing )

 
 
Je s námi konec? je americký environmentální dokumentární celovečerní film o globálním oteplování z roku 2016. Filmem provází americký herec Leonardo DiCaprio.
 
Film vznikl jako produkt DiCapriovy práce, kterou započal v roce 2014. Tehdy ho generální tajemník OSN Pan Ki-mun jmenoval  poslem míru Spojených národů s přednostním zaměřením na boj proti globálnímu oteplování. V rámci natáčení se Leonardo DiCaprio vydal za vlivnými i neznámými osobnostmi celého světa, aby pochopil téma globálního oteplování v nejširším rozhledu. Projel různé světové oblasti, např. Grónsko, Sumatru nebo i Vatikán. Celosvětová premiéra byla načasována tak, aby rozpoutala společenskou debatu o tématu před volbo amerckého prezidnta 8. listopadu 2016. Bezplatné vysílání a streamování na kaálu Nainal Geogrphic ve 171 zemích světa ve 45 jazycích tak probíhá od 30. října do 7. listopadu a film byl v tuto dobu uvolněn také 250 univerzitám a některým církevním institucím.
Film se zabývá různými jevy spjatými s globálními změnami klimatu zapříčiněnými člověkem. Ukazuje jakým způsobem dochází k poškozování planety na různých místech, jak je narušována rovnováha mezi jednotlivými klimatickými oblastmi a jaký to má dopad na jednotlivé druhy. Snímek také navrhuje způsoby, které by mohli pomoci zabránit vyhubení různých druhů organismů nebo ničení ekosystémů a etnických komunit.
 
 

osobní komentář: 

hezký film kde se setkáme s "pravdou" jak tomu asi je. Bohužel jen málo z nás je schopno cokoliv ve svém životě po zhlédnutí podobných dokumentů stejně něco pozměnit, přesto jej doporučuji každému vzhlédnout. To že nejsme schopni sami nic nakonec pozměnit není o tom, že bychom neuměli a nebo nemohli, je to o tom, že naše návyky a jakýsi náš stnandart je již takový že nemáme zájem nic měnit. Jsme schopni sledovat dívat se a říkat, že by se to mělo změnit ale sami u sebe nezačneme. Film má však také mnoho skrytých věcí a na mnoho věcí nás připravuje a sděluje nám je a jednou z nich je nová uhlíková daň. Spotřebitel by však neměl podobnou daň platit, to by měla být věc těch kteří z konkrétní věci mají byznys. Vlády se sice k něčemu zavázali, bohužel jsou schopny nakonec změnit jen velmi málo, nebo nic, protože nadnárodní firmy jim nepatří a svět dnes nestojí na slušnosti, pravdě a lásce, ale na lžích podvodech a korupcí. Věci se však změní, ovšem až v době kdy projdeme jako listvo nějakou rozáhlou katastrofou a nemusí to být třetí světová válka. Jen v době skutečného utrpení, které postihne většinu se věci začnou měnit. Do té doby budeme dále v pozici, sobců, lhářů, úplatkářů. budeme myslet jen na vlastní dobro.