Tato stránka, byla založena pro jakékoliv Vaše příspěvky, názory či postoje. Je založena především pro občany Borotína. To však neznamená, že zde nemůže napsat kdokoliv, kdo má potřebu přispět či se vyjádřit. Můžete zaznamenat jakýkoliv Váš osobní prožitek, postoj či názor. Nic z toho co zde napíšete nebude vymazáno pokud nepůjde o vulgarismy. Napsat můžete pod svým jménem, přezdívkou či zcela anonymně. 

FORMULÁŘ PRO NOVÝ PŘÍSPĚVAK NAJDETE DOLE NA STRÁNCE - NELZE TO NIJAK ZMĚNIT

 

Diskusní téma: Borotín pod Shambhalou

město x venkov

Datum: 08.06.2018 | Vložil: Marie

Vážení a milí,
poslední články od Káji a Radky mě docela vyděsily svým popisem chování se sousedů na venkově vůči sobě. Tento způsob vzájemné nevraživosti a sobectví jsem vždy považovala za "výdobytek" městské společnosti. Městská společenství jsou vždy více anonymní a tím pádem i sobečtější a bezohlednější vůči sobě navzájem. Ale venkov byl pro mě vždy oázou lidské vzájemnosti, sounáležitosti a sousedské pomoci i úcty. V květnu jsem toto krásné místo navštívila a obdivovala mírnou a romantickou krajinu kolem, a ani ve snu by mě nenapadlo, že na venkově mohou sousedovi psi napadat děti, či malé pejsky - to se přece děje v městských parcích, kam chodí neznámá individua, ale na venkově ???!!!, kam jsme to dospěli?? A totéž se týká obtěžování a neslušností ohledně sousedských pozemků. Připadá mi to, že ti neslušní hřeší na to, že ti slušní nemají ve svém "rejstříku chování" dáno používání restriktivních metod - "to bych přece sousedovi nemohl udělat". A jak tedy tyhle rozbité sousedské vztahy harmonizovat? Sousedé, zvláště vy, kteří jste zapomněli na mravy svých předků, zkuste se zamyslet. Venkov svou krásou i charakterem byl vždy krásnější i lepší než města, a do budoucna je to jediná varianta zdravého a slušného života v lidském společenství. Přeji Borotínu a jeho občanům jen to nejlepší, s úctou Marie

Re: město x venkov

Datum: 13.06.2018 | Vložil: Kája

Milá Marie
hezky napsáno, bohužel články o kterých zde mluvíte se dnes netýkají jen Borotína jako takového, ale je to obrazem celé naší společnosti. Mnohé by se dalo změnit a nešlo by o finance na které se většinou vymlouváme. Stačilo by se probudit a zavzpomínat na to jaké to bylo kdysi a jaké hodnoty jsme uctívali. Stále věřím že většina není ta "špatná" ta která omezuje a utlačuje, ale je to menšina, která je hlasnější a jen zkoušejí co vše jim projde. Borotín by si jako mnoho jiných míst zasloužil změnu, ale ta se neuskuteční pokud se nedá dohromady skupina lidí, kteří z vlastního zájmu a přesvědčení převezmou odpovědnost a věci začnou měnit. Vše kolem je nakonec našim zrcadlem a tak i zde je starosta jaký je protože lidé jsou jací v dané době jací jsou. pevně však věřím že nejen zde dojde ke změnám a pokud se ptáte v závěru svého přízpěvku co s tím jak vztahy harmonizovat, pak je přece odpověď úpně jednoduchá a nese se v samotném názvu daných článků. je potřeba si věci uvědomit a pokud se tak stane pak je potřeba znovu nastolit hranice těm, kteří je porušují a myslí si že mohou a je zcela jedno o čem v dané chvíli bude řeč. zda to bude o stromech, nezvladatelných psech, sousedovic přemnožených kočkách či čemkoliv jiném. Mám v živé paměti ještě dobu, kdy jsme byli dětmi a pokud se stalo že bychom někoho nepozdravili, tak jsme byli mnohdy kolemjdoucím napomenuti. Od oné samotové revoluce se toho změnilo mnoho, bohužel jen málo z toho k prospěchu a blahu naší země, naší společnosti.
Přeji všem jen to nejlepší.
s Láskou a v Lásce Kája

díky za vysvětlení

Datum: 14.02.2017 | Vložil: XY

Skvělé co píšete v závěru svého vysvětlení. Ono totiž celá kauza centrálního vytápění Vámi vyvolaná a nejeden Váš příspěvek o platu či příjmech starosty budí dojem ubohé závisti - to ale popíráte, či jakéhosi hodně předčasného předvolebního boje o post starosty - zde ale také píšete že toto místo nechcete a to ani ve velkém městě, natož v nějaké vesnici. Snad se toto prohlášení týká i Vaší Radky. Na shledanou u voleb do obecního zastupitelstva v Borotíně. čas vše ukáže...

PS. Nejsem ani Adam a o místo starosty také neusiluji, jen opravdu velmi nesnáším "pravdoláskařské" fráze.

Re: díky za vysvětlení

Datum: 15.02.2017 | Vložil: Občan Borotína

Plně s vámi souhlasím. Hazet bláto na člověka, který pro obec a občany borotína tolik udělal je ubuhost. Pane Karle, jak napsali předemnou najděte si práci a nebude mít čas vymýšlet hlouposti a špinit lidi, které jsme si zvolili do zastupitelstva, kteří se zde narodili, vyrůstali a žijí mezi námi.
Jsou to lidé, které z nám od malička a věřím jim víc, než těm vaším neustále dokola sladkym kecum o POHÁDCE V Borotíně.

Re: Re: díky za vysvětlení

Datum: 16.02.2017 | Vložil: Občan

Nepřehánějte to s tou chválou zastupitelstva.

Re: díky za vysvětlení

Datum: 19.02.2017 | Vložil: Občan

Pane XY je mi Vás opravdu líto.

prosba o zamyšlení nad celou diskusí ohledně centálního vytápění

Datum: 09.02.2017 | Vložil: XY

Milí obyvatelé Borotína a všichni lidé dobré vůle, po přečtení všech příspěvků na téma centrální vytápění vidím pouze jedinou možnost, jak zastavit proud negativních myšlenek zaobalených často do hezkých frází o lásce, myšlenek které mají pouze jediný úkol - pošpinit a zničit jednoho z nás, kdo se tu narodil a pracoval.
Řešení? Řekněte NE CENTRÁLNÍMU VYTÁPĚNÍ. Všichni chápeme, že je to nesmírně drahé. Záměrně se nepodepisuji, protože nechci jitřit emoce lidí, kteří něco slíbili TAM NAHOŘE.

Re: prosba o zamyšlení nad celou diskusí ohledně centálního vytápění

Datum: 09.02.2017 | Vložil: Kája

Zamyslím se a podrobně se k tomuto osobně vyjádřím po té co zde zveřejním doufám poslední článek k vaší kotelně.
S Láskou a v Lásce Kája

Obec Mezno projekt biomasa

Datum: 06.02.2017 | Vložil: Procházkovi

Velice zajímavé je prostudovat si zkušenosti obce Mezno. Protokol o kontrole, rozpočty obce. Najde se tam, kolik dotací jim nakonec bylo uznáno, kolik je v rozpočtu cena na vytápení 95 napojených objektů a jiné přínosné informace. S uživateli ani starostou a zastupiteli jsem nemluvila. Také by to jistě stálo za to. Již mají zkušenosti, vytápění je v provozu.

Re: Obec Mezno projekt biomasa

Datum: 06.02.2017 | Vložil: Kája

O samotné obci Mezno jsem se již osobně také zmínil ve svém povídání a opravdu bychom tuhle obec měli na několik let v hodnocení ponechat aby šla vlastní cestou. Vycházejí z jiných čísel mají zcela jiné podmínky a hlavně provoz neprošel přes hranici pěti let kdy končí jakási garance státu a cena za GJ nesmí být vyžší než je. i toto je jeden z podvodů těchto dotací. v podstatě není možné najít obec která má centrální topení má za sebou nějakou byť krátkou historií a má zveřejněné nějaké údaje. všichni v době kdy byla spuštěna kotelna přestali o věcech informovat. osobně si myslím a jsem přesvědčen že je správné se zabývat tím jak topit je správné v rámci možnosti pomoci občanům ale lze to i jinak. je to možné bez těchto megalomanstských projektů, které jsou v samé podstatě odsouzeny k neúspěchu. navíc obe Mezno byla a je první kdo tohle v okolí má a každý další podobný zdroj tepla komplikuje a nebo může zkomlikovat i jejich provoz. včera jsem uvedl že pokud by obec spotřebovala veškerou hmotu která v lese naroste i tak by spotřebu pokryla jen z nějakých 40% a kdyby spotřebovávala jen dřevo vhodné na štěpku a zdravé by chtěla prodat jak by tomu mělo být pak to pokryje potřebu štěpky jen z 20% a to je ubohé. nejen dovížet štěpku je pak nákladné ale podobnou kotelnou se následně prodraží dřevo všem v okolí jednoduše nebude.

1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek