Diskusní téma: Prostor pro diskuzi 2020

Prostor pro diskuzi 2020 ukončen

Datum: 03.01.2021 | Vložil: Kája

vstupem do nového roku 2021 je tento prostor již uzavřen a dále se můžete vyjadřovat již pouze v diskuzi pro rok 2021 - nemám časový prostor na to sledovat diskuze na více místech

Naděje

Datum: 27.12.2020 | Vložil: Maruška

Milý Kájo,
děkuji za ten štědrovečerní dárek v podobě posledního článku o pandořině skříňce. Plně s ním souzním.
Pro mě je nakonec nejdůležitější ona Naděje. Naděje, která nepřijde zvenku, katerou máme všichni uvnitř sebe, ve svém srdci.
Dovolím si jednu osobní vzpomínku, poslední adventní neděli odešel ve 102 letech, zřejmě už poslední z vrstevníků a rodinných přátel mých rodičů. A tak jsem trochu zavzpomínala a našla jeho vzkaz, který sdělil ke svým 100 narozeninám, před dvěma roky: “Do budoucnosti vám přeji: nebojme se, postupujeme statečně kupředu ve šlépějích Pána Ježíše Krista, plně mu důvěřujme, nedejme se svést z Jeho cesty. Jen když On vede svůj lid, tak nikdo a nic mu nemůže zabránit v cestě do budoucnosti”.
Slova Nebojme se a Naděje v Kristu patří k sobě, tedy najdeme- li ve svém srdci Krista a necháme se vést, není čeho se bát.
Srdečně a ze srdce Maruška

Re: Naděje

Datum: 28.12.2020 | Vložil: Kája

Milá Maruško:
I já ti touto formou zde přicházím poděkovat za daná slova, osobní vzpomínku a hlubokou pravdu v ní se nacházející. Připusťme, že na nějaký „covid“ zemřelo v české republice více jak deset tisíc lidí. Mnozí z nich však zemřeli na zcela jiné nemoci a z největší pravděpodobností by zde mezi námi ještě nějaký čas byli. Takže důvod jejich odchodu jsou ONI, oni zlojedi – naše vláda – náš parlament. Co jsem chtěl ale na onom čísle ukázat je, že tvá slova, stejně jako sdělení a směr, kterým se věnují tyhle stránky není v daném čase pochopitelné a srozumitelné ani pro podobné „množství“ bytostí. Já vím a jsem si plně vědom toho, že je to volba každého jednoho, jen si někdy začínám klást onu otázku zda je to skutečně svobodná volba každé bytosti, zda již není většina společnosti tak „zmanipulována“ že si ani neuvědomuje, že onu volbu má. Nebát se je krásné slovo a nádherná myšlenka, jen to není tak jednoduché Nebát v tom smyslu jak je myšleno. Je to dlouhá, velmi dlouhá cesta. A Naděje. Tak tu skutečně můžeme nalézt jen v tom našem srdci. I s tímto slovem a myšlenkou v něm je to pak stejně těžké. Ta dvě slova však k sobě neoddělitelně patří, jen nalézt je můžeme jen a jen v našem srdci. Nalézt je můžeme a tím změnit celý náš život – a já pevně věřím a přeji si, aby se tak u mnohých bytostí stalo.
S Láskou a v Lásce Kája

POKRAČOVÁNÍ

Datum: 12.12.2020 | Vložil: Pavel

Viz. rubrika Otázky a odpovědi.....

Re: POKRAČOVÁNÍ

Datum: 23.12.2020 | Vložil: Kája

O jaké že mne to čekalo zde překvapení milý příteli a tak jsem ti s čistým úmyslem co nejsrdečněji také odpověděl, ale sám víš že není nad osobní setkání a tak se zde Radkou těšíme kdy se ukážete.

Anonym

Datum: 14.05.2020 | Vložil: Uno Universus

Text pro nevhodný obsah vymazán

Nenechme se válcovat

Datum: 18.04.2020 | Vložil: Pavel

Zdravím všechny,
kdysi jsem slyšel heslo: "Nejhorší smrt je z vyděšení" přeloženo: no prostě se nepodělat, protože to je to, oč se tu běží. Udržet lidstvo ve strachu neboť jedině tak je nejsnáze ovladatelné, krásně se v rámci nouzového stavu maskují všechny ty všivárny ohledně utrácení rádoby státních peněz, nahrávání kšeftů kamarádíčkům, likvidace všech, kteří byli na státu více méně nezávislí a ještě do společné kasy přispívali. V globálu toto vše maskuje neudržitelnost konzumní společnosti a virus se náramně hodil. Dostali jsme v rámci ochrany národního zdraví náhubky (....abychom se nemohli nadechnout) a spoustu zmatečných zákazů, nařízení a ....slibů. A pokud ani po tomhle, co se tu děje a je jedno jestli u nás či ve světě, lidi nepochopí, že postarat se musí sami, že politici a státy korumpované kapitálem několika mocných jim nepomohou, tak není pochyb o tom, že smrduté bahno máme k nosu. Zprávy a média všeho druhu jsou upravovány dle potřeby a pravda, pokud se přece jen někde prodere, je roztavena okamžikem spoustou dezinformací. Pokud tu máme ještě nějakou dobu být, musíme poslouchat své vnitřní já a věřit především sám sobě.
Ale nemá cenu se o tom všem rozepisovat, každý by měl vidět, pochopit a prozřít. Můžeme polemizovat o tom, jestli je pozdě, či ještě ne. Myslím si, že jsme tu opravdu každý sám za sebe a je jen na mě, jestli mi nad tím smrdutým bahnem zůstane alespoň jedna nosní dírka pro nadechnutí nebo se jím udusím.
Prý "druhá nejhorší smrt je hlady". A ten přijde. Kombinace zemědělsko-potravinářské lobby, která se sápe po miliardách rozhazovaných v rámci stavu nouze a sucha nevěstí nic dobrého a z ciziny, na kterou jsme v "levných" nízkojakostních potravinách víceméně závislí nedostaneme ani ten odpad, neboť sami budou mít málo. Budujme si vlastní soběstačnost a pokud ne zrovna v potravinách (ne všichni mají tu možnost něco pěstovat nebo chovat), tak alespoň tak, že musím umět produkovat něco, co je možné dát protihodnotou - směnit. Zamysleme se, co opravdu potřebujeme a co je ten neudržitelný konzum. Selským rozumem se ohání dnes kde kdo, jen ho použít!
S úctou ke všem, kteří mají lásku a světlo v srdci
Pavel

Re: Nenechme se válcovat

Datum: 20.04.2020 | Vložil: Kája

Milý Pavle – přesto, že se občas slyšíme či dokonce když se rok s rokem sejde i vidíme jistě čekáš nějakou mou reakci na zdejší sdělení. V dané chvíli nemám moc času protože plně využíváme chaos kolem jakéhosi „viru“ v náš prospěch a mohu konstatovat, že již v dané chvíli máme udělané práce jako jindy za celý rok. Z tohoto pohledu by se mohlo zdát, že nám to dění za okny vyhovuje, ale není tomu tak, protože následné dopady, které zcela zákonitě přijdou se v čase projeví naprosto u každého jednotlivce a nemusí to být jen otázka „hladu“ který je na obzoru, ale ještě jsme si na něj nesáhli a tak tomu nevěříme, ale klidně to může být i obyčejná smrt, která kohokoliv z nás může kdykoliv zasáhnout. A i ta je přede dveřmi každého jednoho z nás a nikdy nevíme kdy přijde a koho z nás si vezme. Pravdou a faktem však je a bude, že k dramatickému snížení populace dojde. Tvá slova mne ale opravdu potěšila a pokud bych měl říci jak je vnímám, tak pak je vidím jako obraz. Vidím rozsáhlou mýtinu po kůrovci a někde uprostřed sedíš na jednom z pařezů. Není to ale obyčejný pařez protože sis vybral právě ten osvícený. Jinak totiž není možné, abys něco tak hezkého napsal. Přeji Pavle tobě, Magdě malému Pavlovi a všem Duším, které se krůček po krůčku snaží posunout ve svém vědomí výše jen to nejlepší.
S Láskou a v Lásce Kája

K "pár slovům"

Datum: 05.04.2020 | Vložil: Maruška

Milý Kájo,
máš naprostou pravdu v tom, co všechno člověk může získat, když opustí ten virtuální svět, přehlcený nesmysly, ale i záměrnými a škodlivými manipulacemi. Já jsem 23.3 obdržela sdělení, abych opustila facebook. Přestala jsem jej otvírat, nic z toho nečtu. Ale temní jsou vynalézaví, najednou mi spoustu věcí začlo chodit do mailu, dokonce i do mobilu. Všechno to vyhazuji, ale pro všechny kdo tohle čtou - získala jsem najednou spoustu času, který mohu pro sebe a svůj růst využít mnohem užitečněji. A věřte mi, že to není zanedbatelný čas, a mám radost z toho, že ho mohu využít lépe.
Děkuji, s přáním jen toho nejlepšího srdečně a ze srdce Maruška

Re: K "pár slovům"

Datum: 05.04.2020 | Vložil: Kája

Milá Maruško – tvá slova si vždy rád přečtu a děkuji ti. Jsem unavený, ale tak nějak nepopsatelně. Vnímám klid a jakýsi druh odevzdanosti, ale za tím vším vnímám, jako by se mělo něco stát. Co to nevím a pokud bych měl možnost nahlédnout do křišťálové koule neudělal bych to. Nechci to vědět protože vnímám že je mi z toho smutno. Máme v dané chvíli pár „mrtvých“ ale ani jeden neumřel na koronavirus, přesto máme totálně rozvrácenou republiku a dopady budou bohužel horší než po světové válce a přesto to vypadá jako by to bylo všem jedno. Lidé stále nechápou a neuvědomují si jaké to vše bude mít dopady. Babiš, je snad tou nejhorší entitou v lidské podobě pro tuhle zem a nemám zdaleka dokončeno „nové pročišťování“ ale hned až dopíšu tyhle řádky se tomu dále budu věnovat. Potřeboval jsem se trošku odreagovat a přijít na jiné myšlenky, protože ty které vnímám a přichází nejsou příjemné a přesto, vím že jsou správné a že tak tomu bude. Jedno je již jisté, nebude pročišťován nikdo kdo je zastáncem hnutí ANO. Je těžké to přijat ale dává to smysl. Jsme na tom jako společnost hůře než jsem si myslel. To nejsou negativní slova ani myšlenky jen se snažím i já to zrcadlo které vidím trochu více očistit a to co je pak vidět je smutné. Pokud se však nepodíváme zcela upřímně na ty obrazy a nesložíme si je dohromady, nic se nezmění, takže to není negativní je to jen pohled za jeden z dalších ZÁVOJŮ.
S Láskou a v Lásce Ty-JA-My

1 | 2 | 3 >>