Energie mi mění život.

 
 

Milý člověče: před krátkým časem, kdy jsem byl těmi z hora veden k tomu, abych zde vytvořil pro vás mimořádnou službu Shambhala 30 dní s očištěním, využila samozřejmě této nabídky i Radka. Samozřejmě, že byla s děti mezi prvními, kdo se na seznamu objevil. O účincích a vlivu energie a to jak modrobílého plamene Květu života, tak energií Shambhaly absolutně nepochybuji a přesto jsem byl i já docela „zvědavý“ jak v podstatě kombinace těchto dvou energií bude fungovat a zda to budeme schopni vnímat. Jak se toto projeví a co mohou tyto energie, pokud se věcem budeme vědomě věnovat pro nás přinést.

Dnes je to již téměř dva měsíce co tato služba běží a účastní se jí stále více a více lidí. Jsem za toto samozřejmě vděčný. Ne každý se však chce s námi podělit co toto vše do jeho života přineslo a jak se jeho život a věci kolem něj mění.

Zde s Radkou máme možná malinkou výhodu, protože se o věcech každodenně bavíme a sledujeme jak se věci kolem nás mění. Stojí nás to docela mnoho času, nicméně je to ta nejlepší investice do nás samotných.

Vnímáme jak se mění děti kolem nás, jak se mění mnozí jiní a jak se vlastně mění vše v našich životech. Jen velmi těžko se toto vše dá uvést do slov. Ono nestačí si jen večer sednout, nebo lehnout a myslet si, že to je vše co musím nebo mohu udělat. Je potřeba skutečně sledovat a to stále jak se vše kolem nás mění. Nemusíme mnohdy po večer, kdy je prováděno čištění a následně k nám zasílána energie Shambhaly nic moc přímo pociťovat, protože si na tyto energie navykneme a na úrovni vnímání je bereme jako samozřejmost. Je potřeba skutečně věnovat pozornost dění okolo sebe a uvědomovat si změny a skládat všechny ty střípky dohromady a to je čas, který věnujeme sami sobě a věřte, že se to vyplatí.

Radka mi napsala krátký, ale výstižný článek o tom všem dění pod vlivem těchto energií a já jsem ji za toto samozřejmě vděčný. Docela dlouho jsem váhal, kde přesně tento článek zveřejnit zda jej vložit do její samostatné rubriky a nebo jej zařadit právě zde. nakonec jsem se rozhodl jej přece jen zařadit zde a to právě do rubriky, která vznikla jako součást nově nabízené služby a to právě proto, abyste si mohli udělat sami ucelenější obraz toho jaké to je, když někdo dlouhodobě prochází nebo projde čištěním přes modrobílý plamen Květu života s následnou energií Shambhaly.

Začti se milý čtenáři do prožitků a vnímej srdcem.

Co si z tohoto kdo vezme je na každém z vás. Osobně si přeji, aby dále přibývali ti, kteří se rozhodnou se svým životem vědomě něco opravdu udělat a vydají se touto cestou.

S Hlubokou Láskou v srdci a ze srdce Kája

17.4.2016

 
 

Energie co pomáhají měnit život

 

Pro ty, kteří možná ještě stále váhají, zda vyzkoušet Shambhalu s očištěním, chci zde uvést několik svých postřehů a vnímání změn kolem sebe a v sobě, které přišly jistě právě díky tomu, že se čištění dlouhodobě účastním. Účastí mám na mysli doslova tu skutečnost, že si vždy udělám v patřičný čas volno a buď pohodlně v sedě v křesle nebo v leže v posteli odpočívám  a soustředím se na daný okamžik. Někdy se stane, že po chvíli usnu, ale někdy vnímám ticho a klid kolem sebe a v sobě. Většinou nemívám žádné zvláštní prožitky ani silné pocity vnímání energií, ale někdy se během procesu stane, že mi třeba přijde myšlenka s řešením toho, na co se již několik dní soustředím nebo se mi náhle spojí souvislosti něčeho, čím se delší čas zaobírám. Netvrdím, že se to stane přímo v souvislosti s působícími energiemi, ale upřímně, kolik z vás si udělá na sebe alespoň několik hodin týdně čas, kdy "vypne" z každodenního shonu a jen tak je sám se sebou?  V takových chvílích pak má možnost ozvat se náš vnitřní hlas a střípky skládačky se sami lehce spojují.

 

Společně s Kájou si každý večer povídáme o všem, co se událo kolem nás během dne a pozorujeme zároveň, jak se chovají lidé kolem nás. Během posledních dvou měsíců došlo k tolika událostem a změnám v mnoha směrech kolem nás a u nás, že to nejde ani popsat pouhými několika řádky, dokonce si jsem jistá, že pokud bychom se tím vším denně nezaobírali, že bychom mnoha skutečnostem ani nepřikládali váhu a vzali to jako běžný běh života. Jsou to změny, které pozoruji na dětech, na sobě samé i na všech lidech v okolí, na zvířatech a dokonce na samotném místě kde žijeme. Děti, se kterými jsem v přímém kontaktu denně, mi připravují okamžiky, kdy nevím jestli jen zkouší co vydržím a jak se zachovám, ale vše následně střídají s nádhernými chvílemi, kdy přímo ukazují svůj vlastní posun a to nejen v chování, uvažování a v komunikaci. Změny jsou vlastně v celém jejich přístupu k životu. Těžko se to popisuje, je to velice mnoho drobností, které se někdy jen těžko dávají do slov, ale já je vidím a vnímám a to veskrze pozitivně. 

 

Účinky dlouhodobého čištění mne jistým, samozřejmě jen tím nejlepším, způsobem poznamenaly tak, že po 30-ti dnech čištění a energie jsem začala sama na sobě vnímat nepříjemný pocit z pobytu v pracovním prostředí. Několik dní po sobě jsem měla dojem, že na mne v kanceláři a vůbec v budově vše takříkajíc padá, cítila jsem těžkost a nepříjemný pocit z prostředí, který se vždy měnil odchodem domů. Mluvila jsem o tom tehdy s Kájou a nabídl mi, že moji kancelář vyčistí a napojí na energii modrobílého plamene Květu života. Souhlasila jsem a ráda a dohodli jsme se hned na následujícím dni, což byl pátek. Chtěla jsem být během čištění v kanceláři a mít možnost vnímat celý proces přímo v čištěném prostoru. V době čištění jsem měla zapálenou svíčku a zařídila vše tak, abych měla co největší klid. Krátce poté, co vlastní čištění začalo, jsem viděla v prostoru pohybující se stín, jinak jsem nic zvláštního nevnímala. Kája mi pak řekl, že v místnosti byla jedna duše a mnoho energetických vláken a pout. Samozřejmě ho také zajímalo, jestli vnímám nějakou změnu. Když jsem se krátce po pročištění a napojení prostoru kolem sebe rozhlédla, tak jsem musela přiznat, že přestože se v místnosti s ničím ani nehnulo, byla jiná. Já jsem ji vnímala jako "čistší", celý prostor jakoby se prosvětlil, vzduch zde byl svěží a čistší, průhlednější a stěny zářivější. Ustal tlak v hlavě, který jsem poslední dny vnímala.

 

Kája pak zařadil tento prostor do 30-ti denního čištění a já bych pro všechny, koho toto téma bude zajímat, chtěla popsat, co vše se mi zde během těchto dní událo, vše samozřejmě v souvislosti s vnímáním tohoto prostoru. Nyní po měsíci pobytu v "čistém" pracovním prostředí mohu říci, že se zde cítím volněji a lehčeji, a onen pocit jakési tíhy dávno zmizel. Pro utvoření oceleného obrazu uvedu, že se jedná o kancelář, ve které pobývám již několik let, uzpůsobila jsem si ji k obrazu svému, podle svých potřeb a hlavně tak, abych se i v práci cítila příjemně. Mám zde různé květiny a to živé i umělé a několik dekoračních doplňků, které jsem v průběhu času dostala od někoho včetně mých dětí. Vše se mi zde v jakési podobě dlouhodobě ustálilo a ani mne nenapadlo cokoli měnit. V zimě, kdy je po většinu dne šero, ráda rozsvěcím svíčky a dokonce jsem si někdy v lednu půjčila svícen, který se mi líbil a nikdo ho nepoužíval. Hned po umístění ve své kanceláři jsem ale vnímala, že sem nepatří, že to není "ono" a dokonce jsem ho chtěla vrátit, ale přesto jsem mu našla místo, kde vypadal dobře a prozatím ho zde nechala. Neposlechla jsem svůj vnitřní hlas, který mi říkal jasně co mám udělat. Tohle vše jsem si ale sama uvědomila až po několika týdnech, když jsem při povídání s Kájou občas zmínila historii některých předmětů v kanceláři. Uvědomila jsem si, že zde mám některé věci spíš ze zvyku a nemám k nim vlastně ani žádný vztah v tom smyslu, že by mi přinášely nějakou radost. Tehdy jsem pochopila, že toto vše je také zdrojem různých energetických pout a vůbec nosičem různých energií, protože nikdo vlastně nevíme s jakou náladou a tudíž energií každý jednotlivý předmět přišel do styku, s jakou náladou a záměrem ho kdosi vyrobil či koupil a daroval.

 

Asi po dvou týdnech od pročištění mé kanceláře jsem jeden den po příchodu vnímala velmi nepříjemný pocit u počítače, zvláštní tlak v očích, měla jsem dojem, že vůbec nemůžu koukat na monitor a už vůbec se soustředit na práci. Tehdy mi přišlo na mysl, že bych měla nábytek v kanceláři přestavět a počítač přemístit. Vnímala jsem jasný vnitřní pocit, že to mám udělat, ale zároveň mi do toho stále vstupoval rozum a přesvědčoval mne, že není jiná možnost než mít vše uspořádané tak, jak to je, že toto řešení je nejlepší. Pod tlakem rozumu jsem myšlenku stěhování nábytku opustila. Během dalších dnů přišly ovšem další impulzy pro to, co bych měla udělat, ty se již ovšem netýkaly mé kanceláře, ale jiných situací v mém životě. Mnoho jsem jich opět rozumem potlačila tak, jak jsem již léta přivyklá. Později při jednom z večerních povídání s Kájou jsem některé tyto myšlenky a impulzy zmínila a byl to až on, kdo mi "otevřel" oči a připomenul, jak důležité je vnímat svou intuici a neodkládat její impulzy na později nebo dokonce ji stále přebíjet rozumným vysvětlením. Uvědomila jsem si tehdy, jak vlastně skutečně fungujeme, že dáváme přednost rozumu a všemu co si můžeme nějakým způsobem ověřit, spočítat, potvrdit a potlačujeme tím zcela svůj vnitřní naváděcí systém a vlastně všechny impulzy od srdce.

 

Přiznám se, že i po tomto jakémsi "prozření", jsem ještě několik dní zápasila s rozumem, ale přišel den, kdy jsem zcela bez váhání byla rozhodnuta kancelář přestavět a pročistit nyní již v tom fyzickém ohledu. Jeden den jsem posbírala všechny umělé květiny, všechny dekorativní předměty, a to dokonce i ty léta  oprašované od mých dětí, a vše zlikvidovala. Druhý den jsem před zapnutím počítače přesunula nábytek - při vlastním přesunu se najednou ukázalo pro mne zcela ideální řešení rozestavění stolů a skříněk, které jsem původně při hodnocení rozumem zcela zavrhla. Nezůstal zde vůbec žádný ze zbytečných dekorativních předmětů, jen krásné živé květiny. Dnes se zde cítím báječně a prostor jakoby ještě více prosvětlil. Dokonce mi přišlo na mysl, že si zde pověsím obrázek, jakýsi mandaloobraz, který již přesně vím jak má vypadat, těším se jak si ho sama namaluji a vložím do něj tu nejlepší energii pro sebe sama :-)

 

Vím, že skeptici by řekli, že toto vše je nakonec běžný život, a že to vůbec nemusí souviset s nějakým čištěním či energiemi, ale já vím své. Myslím si o sobě, že se alespoň trošku znám, a mohu-li krátce ohodnotit svůj život za posledních třeba jen několik let, musím přiznat, že všechny změny v mém životě se mi mnohem lehčeji realizují právě od doby, kdy jsem požádala o napojení na energii modrobílého plamene Květu života, což bylo právě před rokem.

 

Tímto krátkým vyprávěním jsem se chtěla podělit s vámi o vlastní zkušenost a přeji všem, aby našli cestu ke svému srdci a porozuměli jeho hlasu. Je třeba odnaučit se vnímat pouze sluchem a očima tak, jak jsme zvyklí od malička, ale zkusit se přenést do svého vnitřního světa a naučit se naslouchat jeho řeči. To nás ovšem nikdo neučil, není na to žádný jednoduchý návod, nelze to předvést, musíme si každý najít svou vlastní cestu a naučit se svou vlastní řeč.

 

Děkuji tímto všem světelným bytostem, celému Vesmíru a především Kájovi.

Děkuji, že jste :-)

Radka