Uzdrav sebe sama.

 

V podstatě každý z nás je více či méně nemocný. Někteří jsou již tak nemocní, že se to projevuje na jejich fyzických tělech v podobě skutečné nemoci. Od těch jednodušších forem až po ty velmi složité. V podstatě za tím vším nestojí nic jiného než jen náš vlastní postoj k životu. Přesněji řečeno k sobě samým.

Když jsme byli malými dětmi, přehazovali na nás rodičové a povětšinou matky své různé komplikace a na nás se to projevovalo v různých formách nemoci. Jen to samy nevěděli, že my jsme jim zrcadlem a zrcadlíme jim, že něco dělají špatně. V době kdy jsme byli větší nebo jsme dnes dospělí a je jedno kolik je nám ve skutečnosti let, jsme si vše co na sobě nebo v sobě máme v podstatě způsobili sami. 

Muž přijde z hospody a jeho omluvou bude " víš oni mne opili ".

Ne nebyli to oni, byl to on sám, kdo se opil a dalšího rána si to uvědomuje. Jen to jaksi nepřizná a neřekne nahlas.

Žena, která bude mít větší či menší nadváhu bude říkat " musím jíst, protože oni mě rozčilují, jsem nešťastná, nespokojená ". Ne oni nýbrž opět je to jen ona sama, kdo vkládá jedno sousto za druhým do svých úst a viníka hledá všude kolem sebe, jen jej nevidí u sebe samé. Jiný trpí rakovinou, cukrovkou a celou řadou dalších civilizačních nemocí a všichni se budeme na něco vymlouvat a věci omlouvat jen se nechceme podívat do toho skutečného zrcadla, kdo že skutečně za tím vším stojí.

Když se dáme do klidu, budeme k sobě opravdu, ale opravdu upřímní, navštívíme koupelnu zadíváme se do zrcadla a zeptáme se upřímně a popravdě, kdo že je skutečným viníkem toho, že můj život není, jaký jsem si přál, uslyším jasnou odpověď. Jsem to jen a jen já sám. Když budu alkoholikem mohu si za to sám, když budu mít nadváhu, mohu si za to také sám a tak je to se vším kolem sebe sama a se vším s čím jen se setkávám. Přitom stále hledáme viníka jinde a vymlouváme se na to, že pokud by tohle bylo tak, nebo tam to takto, bylo by vše jiné.

Pokud stále ještě stojíme před tím zrcadlem, pak se můžeme zeptat, kdo že to může změnit. Pokud nechceme vidět a přijat pravdu, pak si můžeme namlouvat, že za to může soused, nebo moji rodiče. Můžeme si myslet a nalhávat si, že se nacpávám od rána do večera protože můj partner je jaký je a nezáleží mu na mě. Mohu cokoliv, jenže pokud se nepodívám pravdě do očí a sám sobě si ji nepřiznám, že za to nemůže soused, ani děti, rodiče či partner, ale že to vše je ve mne a pochází jen a jen ode mne, nezmění se nic. 

Změnit mohu jen sám sebe. A možná, že daleko výstižnější je, když napíšu, že uzdravit můžeme jen sebe sama.

Když jsme byli malí nebo menší, když jsme nastupovali na onu dospěláckou cestu, měli jsme mnoho představ o našem životě a věděli jsme naprosto přesně, jak bude vypadat a co že vlastně chceme.

Dnes je řada z těch, kterým bylo jasno alkoholici, nebo berou drogy a statisticky jsme tlustým národem. Proč tomu tak asi je. Zjednodušeně řečeno nejsme spokojení. Nejsme spokojení sami se sebou. Jsme nemocní a je nejvyšší čas si toto přiznat, uvědomit a něco s tím začít dělat, protože nikdo naprosto nikdo jiný za nás v tomto směru neudělá a nemůže udělat naprosto nic. Nic více než nám být na chvíli oporou a zároveň podporou. Vše ostatní je jen a jen na nás samotných.

Žijeme v prázdných a rozpadlých vztazích a myslíme si, že se něco jen tak samo změní. Troufám si říci, že naprostá většina je ve svém vztahu naprosto nespokojena a přesto v něm zůstáváme a myslíme si, že se časem něco samo jaksi změní. Někteří, jak již bylo řečeno se dají na dráhu alkoholu, jiní se přejídají a další mají jiné neřesti. A to vše vyplývá jen a jen z jedné základní a zásadní věci. Není to nic menšího než my sami. Nejsou to ani naši partneři, kteří by byli na vině, ani naši rodičové ani kolegové v práci a podobně.

Když budete mít malé dítě pak mu naprosto jasně sdělíte,že tohle nebo tamto nebude dělat, protože toto se nedělá a vysvětlíte mu, proč se to nedělá. Ve vztazích jakéhokoliv druhu už toho nejsme schopni a trpíme těm kteří se k nám chovají jak se chovají to, co bychom malým dětem netolerovali.

Důvod proč tomu tak je, je v podstatě jen strach. Strach, který jsme si sami v sobě vypěstovali a dovolili tomu našemu okolí, aby se k nám tak z nějakých důvodů chovalo. Když si časem na to toto zvykneme, pak se nacházíme v začarovaném kruhu jako na kruhovém objezdu. Onen zmíněný alkoholik to opět bude řešit alkoholem, ten kdo má nadváhu to opět bude řešit jídlem a tak bychom ve výčtu mohli pokračovat. Zvykli jsme si a konejšíme se, že by nás vlastně nikdo ani už nechtěl a tak musíme strpět a trpět co se nám a kolem nás děje.

Neděláme nic jiného,než že se stále jen stavíme do role objeti. Tuto roli jsme však ve svém životě nikdy hrát nechtěli a nikdy jsme na tento svět ani nepřišli, abychom ji hráli. A to že ji hrajeme a že v té roli jsme dokonalí, jsme jen přijali jako vlastní. Ne nemusí to tak být a můžeme to změnit.

Změníme to, pokud uzdravíme sami sebe.

Když to uděláme, pak se uzdraví i další kolem nás a pak další a další a teprve pak se můžeme jako společnost ocitnout někde zcela jinde než kde se dnes nacházíme. Jako společnost si však namlouváme, jakého pokroku jsme dosáhli, jak jsme se posunuli a jak se máme dobře. Kdy už si konečně přestaneme něco nalhávat a kdy už konečně budeme k sobě upřímní.

Nebo jste opravdu vy sami na tom tak dobře, že nepotřebujete věci měnit, že jste naplnění a šťastní. Ne nejste, protože pokud by tomu tak bylo, pak by jste nebyli v dané chvíli na tomto místě a nečetli tato řádky. Nepotřebovali by jste to, protože by jste byli někde úplně jinde.

Slabou náplastí vám může být, že nemocní jsme více či méně všichni a tak máme co měnit. Máme co léčit, ale vždy to bude jen a jen o nás samotných.

Naše životy jsou nahony vzdálené tomu, jaké jsme o tom svém životě měli představy. Nacházíme se mnohdy v prostředí, kde jsme různou formou týrání, aniž si to vlastně uvědomujeme. Nic z toho co uděláme se těm okolo nás nelíbí a naše životy se tak pomalu staly jakousi noční můrou. Došli jsme do bodu, kdy se sami obviňujeme za vše, co uděláme a domníváme se, že jsme to my sami, kdo vše dělá špatně a že chyba je jen v nás samotných a tak se trápíme a namísto toho abychom žili tak jen přežíváme.

Ztratili jsme o sobě všechny iluze a myslíme si, že jsme to my kdo za nic nestojíme. Ne není potřeba se ze všeho obviňovat a vinit. Je potřeba se uzdravit a uvědomit si kdo nebo co se za tím vším skrývá. Nemáme mnohdy v sobě již ani špetku vlastní hrdosti a myslíme si, že musíme vždy a všude za všech okolností vyhovět těm okolo nás jen aby oni byli upokojeni. Ne nedá se zde mluvit o tom, aby byli šťastní, protože to nebudou nikdy, budou jen v dané chvíli uspokojeni. Nemáme hledat viníka jen v sobě sama a stále a za vše se obviňovat a přesto jsme to my sami, kdo se máme uzdravit a prozřít.

Ne není to cesta jednoduchá a je docela dlouhá, přesto je to, to nejlepší co můžeme pro sebe sama udělat a druhotným produktem je, že to nejlepší děláme také pro ty okolo nás, aniž by si to možná v dané chvíli uvědomovali. Léčíme i je a nebo jim alespoň dáváme možnost, aby nakonec změnili i oni sebe sama. To je jediná a správná cesta na kterou se můžeme a máme vydat a to bez toho kolik je nám let.

 Pokud je nám dvacet nebo třicet, fajn když zvládneme změny, které máme před sebou, další desítky let, pak můžeme být spokojení, naplnění a šťastní. Když je nám padesát, šedesát a nebo ještě více, je to ta nejlepší cesta jak si zpestřit život a nastoupit takový život, který jsme si vždy přáli žít a to bez ohledu na to jak dalece dojdeme, protože každý takto nově prožitý den je potěšením a pohlazením. Jen se musíme umět pohladit sami. 

Ne není to jednoduché, ale takto k tomu nemůžeme přistupovat jen si musíme uvědomit, že to snadné nebude, protože při každé naší pozitivní myšlence se objeví spousta těch opačných, které se nás budou snažit udržet na původní cestě. Někdy upadneme a budeme mít těžkosti a budeme se chtít vzdát, ale je potřeba si uvědomit proč to chceme, proč to děláme a opět se postavit a jít dále.

Věř milý člověče, že ať jsou oběti, které musíme přinést jakékoliv výsledek stojí za to. Začneš žít to, co jsi dávno vzdal, začneš si vážit sebe sama, začneš vyzařovat ze sebe něco co je nepopsatelné, nehmatatelné, ale vyzařuje to z tebe. Začnou se kolem tebe dříve nebo později dít věci a ti kolem tebe, to buďto vše ustojí budou se měnit a léčit z tebou a nebo opustí tvůj život a na jejich místo nastoupí jiní. 

Stačí naslouchat jen svému srdci, svému vnitřnímu naváděcímu systému a on tě povede. Nech se vést a začni si plnit své sny bez toho kolik je ti let. Zvedni se a jdi, protože si to zasloužíš člověče. Je to tvůj život a jen ty rozhoduješ, jak jej prožiješ. Společnost jako celek nebo byť jen jednotlivci tě mohou poškodit, mohou ti toho vzít mnoho, ale věř, že nakonec nic z toho co ti bylo vzato k životu nepotřebuješ. To co potřebuješ je stále v tobě a stále to nosíš v sobě a nikdy tě to neopustí. Uzdrav sebe sama a nikdy neutíkej. Není kam, protože to před čím by jsi nakonec chtěl utéct je jen v tobě. Neznamená že nemůžeš svobodně odejít kamkoliv, ale to až ve chvíli kdy se uzdravíš.

Před pár dny jsem zde zveřejnil článek "Změň sebe sama" kde mimo jiné nabízím novou službu pro vás a můžete, pokud se sami rozhodnete tak projít a okusit 30 dní jaké to je být čistým a zároveň pocítit na sobě energie Shanbally.

Tuto službu můžete vnímat jako pomoc na vaší cestě k uzdravení a ke změně sami sebe. Jak s tím vším naložíte je na vás samotných, ale můžete si určit den a od té chvíle začít věci měnit. Každý druhý den vás očistím a pošlu energií Shanbally a vy každý "volný" den se můžete ve stejném čase věnovat sobě sama. To vše je jen a jen na vás, bez toho aniž by jste však vy sami něco udělali se nezmění nic.

Dnešní povídání jsem původně chtěl zařadit do rubriky vztahů a mělo být malinko jiné. Sám jsem netušil přesně kudy mne dnes moji průvodci povedou. V dané chvíli si uvědomuji jak to mělo být a co mne zde vedlo. Článek řadím jako volné pokračování pod nově nabízenou službu a je opravdu jaksi pokračováním onoho již zmíněného článku změň sebe sama, protože si nyní uvědomuji a vnímám, že aby se tak stalo tak se musíme nejprve uzdravit.

Přeji každému jen to co sobě sama, protože sobě přeji jen to nejlepší.

I já se uzdravuji.

s Láskou a v Lásce Kája

31.1.2016

 

mohlo by tě zajímat ....... Shanballa 30 dní s očištěním ...Změň sebe sama ....